hír
Enyedi Ildikó Simon mágusa a rendező jelenlétében, Rabmadár-filmkoncert – egy hajdan betiltott némafilm élőzenei kísérettel –, illetve a Moszkva…
továbbhír
Elérkezett a Filmrendezők klubja évadzáró eseménye, amivel a Magyar Játékfilmrendezők Egyesülete hivatalosan is lezárja az érettségi-időszakot, és…
továbbmagazin
A nyugat, a nyugat, de csodás! Mi itt, valahol középen már hosszú évtizedek óta vágyunk a csillogó nyugatra, ahol látszólag minden egyszerűbb,…
továbbvideó
Ha a Moszkva teret lefordítanák mozira, az olyan lenne, mint a Bem – árulta el Török Ferenc kultikus nagyjátékfilmje jubileumi vetítésén. Olyan…
továbbmagazin
Összesűrűsödtek a kerek évfordulók Török Ferenc életében: április 23-án volt 50 éves, illetve 20 éve mutatták be a Moszkva teret. Mindez kiváló…
továbbhír
A közelmúlt sikerfilmjei és régi klasszikusok egyaránt megtalálhatók a Filmio legnézettebb alkotásai között. A Nemzeti Filmintézet által novemberben…
továbbmagazin
Három gyereket nevel Garas Dániel operatőrrel, lustulásra a járvány előtt is alig volt ideje, most pedig még kevesebb szabadideje van. Balla Eszter…
továbbmagazin
Az év elején díszdobozos, digitálisan felújított, extrákkal teli DVD-kiadást kapott Török Ferenc kultikus Így jöttem-filmje, a Moszkva tér. A…
továbbhír
Nagy siker a Nemzeti Filmintézet által közzétett klasszikus magyar vígjáték válogatás, az első hétvégén közel százezren kattintottak a kitűnő…
továbbmagazin
Egy hete vetítik a mozikban a FOMO-t, Hartung Attila első nagyjátékfilmjét a Youtube-on felnövő, online kihívások és vad bulik közt ingázó…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié